Лондонският Челси продължава победния си ход в турнира за Купата на Англия и спечели 1/4-финалната битка с Мидълзбро - 2:0.

След четвърт час игра Мейсън Маунт изведе Ромелу Лукаку на голова позиция и белгийският национал даде аванс на "сините". В 31-ата минута Хаким Зиеш направи резултата 2:0 в полза на лондонския клуб.

След почивката Тимо Вернер на два пъти пропусна да увеличи аванса в полза на водения от мениджъра Томас Тухел тим. Мидълзбро не успя да отстрани и Челси, след като по-рано в надпреварата елиминира елитните Тотнъм и Манчестър Юнайтед.

"Сините" постигнаха 13-та победа в последните си 14 мача във всички турнири и показаха, че независимо от трусовете създадени около продажбата на тима това не влияе на формата и играта на футболистите в сини фланелки.

Останалите три четвъртфинални двубоя от най-стария футболен турнир в света ще бъдат изиграни в неделя.