Носителят на ФА Къп Челси се класира за 1/8-финалите на надпреварата, след като се наложи над третодивизионния Брентфорд с 4:0 в преиграване от 4 кръг на най-стария футболен турнир в света.

“Сините” стигнаха до преиграването срещу Брентфорд благодарение на изравнителния гол на Фернандо Торес седем минути преди края за 2:2 на “Грифин Парк”.

След нулево първо полувреме тимът на Рафаел Бенитес вкара всичките си попадения през втората част. Хуан Мата откри резултата в 54-ата минута с далечен удар.

В 68-ата минута Оскар удвои, четири минути по-късно Франк Лампард вкара третия гол на “сините”. Той се разписа от границата на вратарското поле след ниско центриране на Мата. Девет минути преди края Джон Тери се разписа с глава след асистенция на Оскар.

Това беше 26-и пореден мач на Челси без загуба във ФА Къп. На 1/8-финалите на турнира “сините” ще гостуват на Мидълзбро. Двубоя е на 27 февруари.