Носителят на ФА Къп Челси продължава защитата на трофея. “Сините” се класираха за полуфиналите на турнира, след като в преиграване на 1/4-финала победиха Манчестър Юнайтед с 1:0. След две седмици (14 април) играчите на Рафаел Бенитес приемат Манчестър Сити в спор за място на финала.

Мениджърът на лондончани даде почивка на част от играчите си, тъй като преди по-малко от 48 часа тимът игра мач от Висшата лига (1:2 срещу Саутхемптън). Франк Лампард, Джон Тери и Фернандо Торес бяха резерви. В четвъртък на Челси предстои мач от Лига Европа с Рубин (Казан). Сър Алекс Фъргюсън, чийто тим в събота победи Съндърланд с 1:0, от своя страна даде почивка на Робин ван Перси, който започна на пейката. Уейн Рууни остана извън групата за мача заради контузия.

Единственото попадение в мача реализира Демба Ба в 49-ата минута. Прехвърлящ защитата пас на Хуан Мата беше засечен от въздуха от сенегалския нападател, който с десния крак прати топката над Давид де Хеа. Десет минути по-късно Петър Чех с невероятна намеса предотврати сериозно голово положение пред вратата си, като изби удар с глава на Хавиер Ернандес.

В 61-ата минута Робин ван Перси се появи в игра и три минути преди края можеше да реализира изравнителен гол, но от границата на наказателното поле стреля над вратата след центриране отдясно. Още в следващата атака Хуан Мата имаше възможност да вкара втори гол за Челси, но би във вратаря.

Това беше първата загуба на Манчестър Юнайтед на “Стамфорд Бридж” в мач за ФА Къп от 1950 г. насам, когато Челси побеждава с 2:0. “Сините” пък продължавата да се представят много успешно в надпреварата, като имат само една загуба в последните си 40 мача в най-стария футболен турнир. Неприятната новина за лондончани в мача беше контузията на Ашли Коул, който беше заменен принудително в 21-ата минута. Има съмнения, че английският национал е със скъсани кръстни връзки на коляното.

1:0 Демба Ба (49)
(2:2 на “Олд Трафорд”)

Челси: Петър Чех, Сесар Аспиликуета, Бранислав Иванович, Давид Луис, Ашли Коул (21-Райън Бъртранд), Джон Оби Микел, Рамирес, Еден Азар, Хуан Мата, Оскар (90-Виктор Моузес), Демба Ба (90+3-Фернандо Торес)
Резерви: Търнбул, Тери, Бенаюн, Бъртранд, Моузес, Лампард, Торес

Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа, Пол Джоунс, Крис Смолинг, Рио Фърдинанд, Патрис Евра, Антонио Валенсия, Майкъл Карик, Том Клевърли (61-Робин ван Перси), Нани (65-Райън Гигс), Хавиер Ернандес, Дани Уелбек (80-Ашли Йънг)
Резерви: Гигс, Линдегаард, Ван Перси, Кагава, Пауъл, Йънг, Вермийл