Сесар Аспиликуета беляза първия си мач за Челси след края на Мондиал 2018 с реализиране на победната дузпа за успеха с 5:4 над Интер от Интернешънъл Чемпиънс Къп. Редовното време на мача в Ница завърши при резултат 1:1.

Педро Родригес даде аванс на „сините“ още в осмата минута. До края на първото полувреме лондончани направиха още десет удара към вратата на Самир Ханданович, но не вкараха нов гол. Роберто Галиардини изравни три минути след почивката.

Новият треньор на Челси Маурицио Сари даде титулярно място на 17-годишните Итън Ампаду и Калъм Хъдсън-Одой, а година по-възрастният полски вратар Марцин Булка застана на вратата за първото полувреме.

На „сините“ предстои мач срещу Арсенал на 1 август, а след това двубой с Манчестър Сити за Къмюнити Шилд следващата неделя. На 4 август Интер се изправя срещу Лион, а седмица по-късно срещу Атлетико (Мадрид).