Европейският клубен шампион Челси обърна драматично у дома Манчестър Юнайтед с 5:4 след продължения и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на лигата в Англия. „Сините” от Лондон си отмъстиха по най-добрия начин за поражението от този съперник с 2:3 само преди няколко дни и го елиминираха в нов голов трилър на „Стамфорд Бридж”. Точни за успеха на „сините” от Лондон бяха Давид Луис (32-дузпа), Гари Кейхил (52), Еден Азар (90+3-дузпа), Даниел Стъридж (97) и Рамирес (116). Три пъти преднина на Юнайтед даваха ветеранът Райън Гигс (22), Хавиер Ернандес (43) и Нани (59), а в продълженията Гигс (119-дузпа) вкара втория си гол. Това е втората поредна драма за Купата на Лигата след лудия мач между Рединг и Арсенал (5:7) във вторник вечерта.

Домакините от Челси започнаха по-активно, но не създадоха сериозни голови положения пред вратата на Линдегаард. След четвърт час игра нападателят на „червенитя дяволи” Дани Уелбек отправи силен удар встрани от дъгата на наказателното поле на „сините”, но Чех внимаваше и отрази удара. Малко след това Ромеу извърши нарушение срещу Нани, а от последвалия пряк свободен удар Бютнер стреля покрай вратата. При подновяването на играта обаче Чех сбърка фатално, подавайки топката към намиращият се близо до него Ромеу. Халфът на лондончани не бе концентриран и позволи на Гигс да му отнеме топката. След това уелският ветеран не сгреши сам срещу Чех и вкара за 0:1 в 22-ата минута.

В 31-ата минута Виктор Моузес нахлу в наказателното поле на гостите, където бе фаулиран от Бютнер, а съдията Лий Мейсън не се поколеба и посочи бялата точка. Бразилският бранител Давид Луис бе непоколебим и реализира дузпата за 1:1. Две минути преди почивката защитата на Челси отново се пропука. Андерсон изведе Хавиер Ернандес зад отбраната на „сините” и мексиканецът се разписа за 1:2.

Челси не се предаде и след почивката в 52-ата минута Гари Кейхил засече с глава центриране отдясно и изравни за 2:2. При това положение Рафел изби топката зад голлинията. „Сините” се опитаха да натиснат в търсене на победата, но тяхната защита пак сгреши фатално в 59-ата минута, когато Нани излезе сам срещу Чех и го прехвърли технично за 2:3. От тук до края на мача темпото на игра бе спокойно. Юнайтед се виждаше победител, но в третата минута на добавеното време домакините получиха право да изпълнят дузпа, която Еден Азар превърна гол за 3:3 и прати мача в продължения.

Още в началото на първото продължение „сините” натиснаха и в 97-ата минута се възползваха от грешка в отбраната на „червените дяволи” и Даниел Стъридж вкара за пълния обрат – 4:3. Челси не допусна изненада до края, а в 116-ата минута Рамирес бе точен за 5:3. Три минути по-късно пък Ернандес бе фаулиран в наказателното поле на домакините, а Гигс реализира дузпата за крайното 5:4. В последната 120-а минута Еден Азар удари греда и пропусна да вкара шест гол за домакините.

Челси - Манчестър Юнайтед 5:4 сл.прод. (в редовното време 3:3)
0:1 Райън Гигс (22), 1:1 Давид Луис (32-дузпа), 1:2 Хавиер Ернандес (43), 2:2 Гари Кейхил (52), 2:3 Нани (59), 3:3 Еден Азар (90+3-дузпа), 4:3 Даниел Стъридж (97), 5:3 Рамиреш (116), 5:4 Райън Гигс (119-дузпа)

Челси: Петер Чех, Давид Луис, Гари Кейхил, Сесар Аспиликуета, Райън Бертран, Ориол Ромеу (71-Оскар), Джон Оби Микел (45-Рамиреш), Хуан Мата, Виктор Моузес, Даниел Стъридж, Пиасон (55-Еден Азар)

Манчестър Юнайтед: Андерс Линдегард, Рафаел да Силва, Скот Уутън, Майкъл Кийн, Александре Бютнер (45-Ник Пауъл), Андерсон (81- Райън Тъниклиф), Райън Гигс, Луиш Карлуш Нани, Дарън Флетчър, Хавиер Ернандес, Дани Уелбек (99-Федерико Македа)