Челси победи с 2:1 Рома в приятелска среща, играна във Вашингтон. "Сините" от Лондон осъществиха обрат през второто полувреме, след като на почивката" вълците" от Рим имаха гол преднина. Попаденията за тима на Жозе Моуриньо отбелязаха Франк Лампард и Ромелу Лукаку, а Ерик Ламела бе точен за римските “вълци”.

Футболистите на Руди Гарсия поведоха в резултата в 21-ата минута, когато Ламела наказа груба грешка на Челси в отбрана, при която австралийският ветеран на вратата на лондончани Марк Шварцер не успя да овладее пас на свой съотборник, топката срещна гредата и аржентинският нападател на Рома бе най-бърз и съобразителен.

В 61-ата минута опитният Лампард с мощен шут извън наказателното поле не остави шансове на Морган Де Санктис и изравни резултата. Играчите на Моуриньо стигнаха до победата в 89-ата минута, когато белгийското крило Еден Азар проби отлично и намери сенегалския нападател Демба Ба, който пък подаде на Лукаку и младокът изпрати топката в мрежата зад Де Санктис.