Очаквано за повечето специалисти и любители на залозите Челси срази Нюкасъл с 2:0 на своя "Стамфорд Бридж" в среща от 21-вия кръг в английската Висша лига и отново поведе еднолично във временното класиране.

Чехът Петер Чех започна като титуляр на вратата на домакините, а белгийският титулярен страж Тибо Куртоае заедно с Гари Кейхил остана на скамейката. Холнадецът Тим Крул пък се завърна на вратата на "свраките" след лечение на травма. Гостите бяха без Папис Демба Сисе и Шейк Тиоте, които заминаха за участие в турнира за Купата на Африка.

Нюкасъл бе по-активният тим през първата част и пропуски направиха Гуфран, Кабела и Муса Сисоко. Домакините пък поведоха в 43-ата минута, когато Вилиан подаде от корнер на Бранислав Иванович, който центрира и Оскар отблизо реализира за 1:0.

След почивката в 55-ата минута топката срещна ръката на Колочини при центриране на Коста, но дузпа не бе отсъдена. Четири минути по-късно Диего Коста покачи на 2:0 след пас на Оскар. До края на мача Челси имаше още няколко шанса да запише още по-убедителен успех, но Еден Азар и Коста пропуснаха от изгодни позиции.

С успеха си Челси събра 49 точки и отново е едноличен лидер с 2 точки аванс пред Манчестър Сити, завършил 1:1 при визитата си на Евертън. Нюкасъл е десети с 27 точки.

Бърнли – КПР 2:1
1:0 Скот Арфилд (12), 1:1 Чарли Остин (33-дузпа), 2:1 Даниел Ингс (37)
10.01.15
17:00 ч.
Челси – Нюкасъл 2:0
10.01.15
17:00 ч.
Евертън – Манчестър Сити 1:1
0:1 Фернандиньо (74), 1:1 Стивън Нейсмит (78)
Суонзи – Уест Хям 1:1
0:1 Анди Керъл (43), 1:1 Марк Ноубъл (74)
18:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Саутхемптън (Диема, Нова Спорт)
Баланс: 95 мача, 49 победи за Манчестър Юнайтед, 23 равенства, 23 победи за Саутхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.