Челси претърпя загуба с 0:1 при гостуването си на новака КПР в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. Срещата се игра на стадион "Лофтъс Роуд" в Лондон пред малко повече от 18 хиляди зрители. Победното попадение за домакините реализира Хейдар Хелгусон в 10-ата минута.

Още преди почивката "сините" от Лондон останаха с 9 човека, което улесни задачата на домакините, водени от Нийл Уорнък. Съдията Крис Фой показа червени картони на Жозе Босингва в 33-ата минута и на Дидие Дрогба в 41-ата.

Заради издънката Челси пропусна да изпревари Манчестър Юнайтед и остана на 3-ото място с 19 точки. Както е известно, "червените дяволи" станаха за резил по-рано днес, след като бяха разбити с 1:6 от градския си съперник Манчестър Сити на "Олд Трафорд". "Гражданите" оглавяват класирането във Висшата лига с 25 точки, а Димитър Бербатов и съотборниците му имат 20, само с 1 повече от Челси и Нюкасъл. КПР пък събра актив от 12 точки и заема 10-ата позиция.

Мачът започна кошмарно за селекцията на Андре Вияш-Боаш, след като още в 10-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Съдията Крис Фой посочи бялата точка, след като видя нарушение на Давид Луис срещу Хелгусон в наказателното поле на Челси. От телевизионните повторения обаче стана ясно, че дузпата е пресилена, но реферът беше категоричен в решението си. 34-годишният исландец Хелгусон не сгреши и прати топката в мрежата на Петър Чех - 1:0.

Следващият спорен момент в мача дойде в 33-ата минута, когато Жозе Босингва получи директен червен картон след единоборство с Шон Райт-Филипс. В 41-ата се случи нещо, което рядко може да бъде видяно - Челси остана с 9 човека. Този път Крис Фой вдигна червен картон на Дидие Дрогба. Нападателят влезе остро в краката на Адел Таарабт в центъра на терена, след което се хвана за главата като разбра че е изгонен.

След почивката "сините" от Лондон на два пъти изразиха претенции за дузпи, но Фой не ги уважи. Първо Лампард бе фаулиран в наказателното поле на КПР, а след това и Давид Луис. Съдията обаче така и не посочи бялата точка, въпреки бурните реакции на играчите и треньорския щаб на гостуващия тим. До края домакините запазиха крехкия си аванс и се поздравиха с успеха - 1:0.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 9 КРЪГ
22.10.11
14:45 ч.
Уулвърхемптън – Суонзи 2:2
0:1 Дани Греъм (24), 0:2 Джо Алън (35), 1:2 Кевин Дойл (85), 2:2 Джейми О`Хара (86)
22.10.11
17:00 ч.
Астън Вила – Уест Бромич 1:2
1:0 Дарън Бент (23-дузпа), 1:1 Йонас Олсон (45), 1:2 Паул Шарнер (57)
22.10.11
17:00 ч.
Болтън – Съндърланд 0:2
0:1 Стефан Сесеньон (82), 0:2 Никлас Бенднер (90)
Ливърпул – Норич 1:1
1:0 Крейг Белами (45+1), 1:1 Грант Холт (61)
23.10.11
15:30 ч.
Арсенал – Сток Сити 3:1
1:0 Жервиньо (27), 1:1 Питър Крауч (34), 2:1 Робин Ван Перси (72), 3:1 Робин Ван Перси (82)
23.10.11
15:30 ч.
Фулъм – Евертън 1:3
0:1 Ройстън Дренте (3), 1:1 Брайън Руис (64), 1:2 Луис Саха (90), 1:3 Джак Родуел (90+2)
23.10.11
15:30 ч.
Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 1:6
0:1 Марио Балотели (22), 0:2 Марио Балотели (60), 0:3 Серхио Агуеро (69), 1:2 Дарън Флетчър (81), 1:4 Един Джеко (90), 1:5 Давид Силва (90+1), 1:6 Един Джеко (90+3)
23.10.11
17:00 ч.
Блекбърн – Тотнъм 1:2
0:1 Рафаел Ван Дер Ваарт (15), 1:1 Мауро Формика (28), 1:2 Рафаел Ван Дер Ваарт (53)