Уигън повали безгрешния до този кръг Челси и нанесе първа загуба на тима под ръководството на Карло Анчелоти, след като го победи с 3:1. Това бе първо поражение за лондончани след 6 поредни победи от началото на първенството. Тайтъс Брамбъл откри резултата в 16-ата минута, но малко след почивката Дидие Дрогба изравни. Решителният момент в двубоя бе в 53-ата минута, когато Петър Чех повали Уго Родайега в наказателното поле и съдията Фил Дауд изгони вратаря с директен червен картон. От отсъдената дузпа Родайега направи 2:1. На вратата на Челси влезе Иларио, а от игра излезе Флоран Малуда. Крайното 3:1 оформи Пол Шарнер в 90-ата минута.

Ливърпул разгроми с 6:1 Хъл Сити на "Анфийлд", записвайки най-резултатната си победа от началото на сезона. Фернандо Торес отбеляза хеттрик, два гола добави Райън Бабел, а един добави Стивън Джерард./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
От днес (26 септември)
Портсмут – Евертън 0:1
0:1 Саха (42)

Бирмингам – Болтън 1:2
0:1 Коен (10), 1:1 Филипс (84), 1:2 Лий (86)

Блекбърн - Астън Вила 2:1
0:1 Агбонлахор (3), 1:1 Вейяни (24), 2:1 Дън (89-д)

Ливърпул - Хъл Сити 6:1
1:0 Торес (12), 1:1 Джовани (15), 2:1 Торес (28), 3:1 Торес (47), 4:1 Джерард (61), 5:1 Бабел (88), 6:1 Бабел (90)

Сток Сити - Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Бербатов (62), 0:2 О`Шей (77)

Тотнъм – Бърнли 5:0
1:0 Кийн (18-д), 2:0 Джинас (33), 3:0 Кийн (74), 4:0 Кийн (77), 5:0 Кийн (87)

Уигън – Челси 3:1
1:0 Брамбъл (16), 1:1 Дрогба (47), 2:1 Родайега (53-д), 3:1 Шарнър (90)

От 19:30 часа Фулъм - Арсенал
Баланс:
44 мача, 7 победи за Фулъм, 7 равенства, 30 победи за Арсенал

В неделя, 27 септември
18:00 часа
Съндърланд - Уулвърхемптън
Баланс: 104 мача, 44 победи за Съндърланд, 25 равенства, 35 победи за Уулвърхемптън

В понеделник, 28 септември
22:00 часа
Манчестър Сити - Уест Хям
Баланс: 82 мача, 37 победи за Манчестър Сити, 12 равенства, 33 победи за Уест Хям

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.