Маурисио Почетино записа убедителен успех в първия си мач начело на Челси. „Сините“ разбиха новия член на английската Лига 2 Рексъм с 5:0. Контролата между двата тима се проведе в американския град Чапъл Хил (щат Северна Каролина).

Нидерландският младежки национал Ян Маатсен реализира два гола за успеха през първото полувреме, а в последните десетина минути на мача точни за "сините" бяха Конър Галахър, Кристофър Нкунку и Бен Чилуел.

Почетино започна с експериментален състав, от който отсъстваха Енцо Фернандес, Михайло Мудрик и Нони Мадуеке.

Мало Густо, Андрей Сантош, Диего Морейра и Николас Джаксън пък записаха дебюти за състава на Почетино. В първия си мач под ръководството на новия си мениджър Челси игра формация 4-3-3.

"Доволен съм от поведението и представянето на момчетата. Тепърва трябва да свикват с новия стил на игра и да навлизат в кондиция", заяви 51-годишният аржентински специалист след победния си дебют.