Челси разби у дома Сток Сити с класическото 3:0 и временно поведе в класирането преди останалите срещи от 33-ия кръг на английската Висша лига. Мохамед Салах (32), Франк Лампард (61) и Вилиан (72) вкараха головете за успеха на „сините”.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо доминираха на „Стамфорд Бридж” от самото начало, но успяха да поведат едва в 32-ата минута, когато Матич асистира на Мохамед Салах и египетският национал се разписа за 1:0. Този резултат остана непроменен до края на първата част.

След почивката в 61-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а Франк Лампард пропусна от бялата точка, но при добавката не сгреши и удвои преднината на „сините”.

В 72-ата минута интригата тотално бе убита, след като бразилецът Вилиан получи пас от Салах и реализира красиво попадение за 3:0. До края срещата просто се доиграваше, а „грънчарите” така и не намериха сили поне за почетно попадение.

С успеха си Челси събра 72 точки и се изкачи временно на върха в подреждането преди визитата на Ливърпул в Лондон срещу Уест Хям утре. Сток Сити е 10-и с 40 пункта.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ
05.04.14
14:45 ч.
Манчестър Сити - Саутхемптън 4:1
1:0 Яя Туре (3-дузпа), 1:1 Рики Ламбърт (37-дузпа), 2:1 Самир Насри (45+2), 3:1 Един Джеко (45+5), 4:1 Стеван Йоветич (81)
Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Хуан Мата (39), 0:2 Хуан Мата (50), 0:3 Хавиер Ернандес (65), 0:4 Аднан Янузай (90+3)