Европейският клубен шампион Челси победи у дома Стяуа с 3:1 в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа и се класира за следващата фаза с общ резултат 3:2. „Сините” от Лондон бяха загубили с 0:1 в Букурещ, но сега пречупиха румънския гранд с голове на Хуан Мата (34), Джон Тери (58) и Фернандо Торес (71). Точен за гостите бе Влад Кирикеш (45+1).

Челси контролираше събитията на терена през първото полувреме и очаквано поведе в резултата, след като в 34-ата минута Рамирес изведе Хуан Мата, който се разписа за 1:0. Доста изненадващо гостите от Букурещ изравниха секунди преди почивката, когато след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на домакините Влад Кирикеш от близка дистанция вкара за 1:1.

След паузата „сините” натиснаха и усилията им дадоха резултат в 58-ата минута, когато Хуан Мата центрира, а капитанът Джон Тери с глава бе точен за 2:1. Домакините обаче се нуждаеха от още едно попадение, за да поведат в общия резултат и да се класират напред. Това се случи в 71-ата минута, когато Еден Азар асистира на Фернандо Торес, който с техничен удар вкара за 3:1.

До края на мача гостите от Букурещ опитаха всичко по силите си да стигнат до втори гол, който можеше да им даде предимство и евентуално да ги прати на четвъртфиналите. Румънският тим обаче не създаде сериозни голови положения пред вратата на Петър Чех, а Челси можеше да запише дори по-изразителна победа, след като получи дузпа в 87-ата минута. Фернандо Торес обаче пропусна от бялата точка, пращайки топката в напречната греда. От тук до края мачът просто се доиграваше и „сините” напълно заслужено продължават в следващия кръг.

Жребият за 1/4-финалите на Лига Европа е утре от 13:40 часа българско време в централата на УЕФА в Нион (Швейцария).

(общ резултат 3:2, в първия мач 0:1)
1:0 Хуан Мата (34), 1:1 Влад Кирикеш (45+1), 2:1 Джон Тери (58), 3:1 Фернандо Торес (71)

Лондон, “Стамфорд Бридж”
Съдия: Стефан Ланоа (Франция)
Жълти картони: Коул, Оби Микел (Челси), Рапа, Борчеану (Стяуа)

Челси: 1.Чех, 3.Коул, 26.Тери, 4.Давид Луис, 28.Аспиликуета, 12.Оби Микел, 7.Рамирес, 17.Азар (90+3 - 30.Бенаюн), 9.Фернандо Торес, 10.Мата (90 - 13.Моузес)

Стяуа: 12.Татарушану, 14.Латовлевич, 4.Сукала, 21.Кирикеш, 16.Рапа (84 - 99.Ади), 7.Чипчиу, 10.Танасе (78 - 20.Леандро Тату), 55.Борчеану, 5.Пинтили, 77.Адриан Попа, 24.Русеску