Челси се класира за четвъртфиналите на ФА Къп. „Сините“ от Лондон се наложиха при визитата си на Уулвърхемптън с 2:0. "Влъците" оказаха яростна съпротива на лидера във Висшата лига, но накрая свиха знамената. И двете попадения попадения паднаха през второто полувреме. Педро Родригес откри в 65-ата минута. Испанецът засече с глава на празна врата центриране отдясно.

В 89-ата Диего Коста реши всичко, разписвайки се за крайното 0:2. Нападателят се възползва от груба колективна грешка в защитата на домакините и от точката на дузпите с едно докосване опъна мрежата.

"Много труден мач, но ние знаехме, че така ще се получи. Резултатът от срещата показва, че няма леки мачове. Да не забравяме, че направих седем промени в стартовия състав. Хубаво е, когато футболисти, които по-рядко излизат на терена, показват добра игра, коментира мениджърът на Челси Антонио Конте.

-Радвам се за Педро и за целия отбор. Трябва да продължим в същия дух. Показахме голямо желание за победа и продължаваме напред.“