Челси се класира за четвъртия кръг на турнира ФА Къп, след като елиминира втородивизионния Дарби Каунти с 2:0 като гост.

През първото полувреме домакините се опитваха да се държат равностойно на терена срещу именития си съперник, а съперниците така и не успяха да си отбележат гол.

След почивката гостите от Лондон увеличиха оборотите и материализираха превъзходството си в 66-ата минута, когато нигериецът Джон Оби Микел вкара първия гол за тях. Само пет минути по-късно бразилският плеймейкър Оскар сложи точка на спора с втори гол във вратата на Лий Грант.

В 80-ата минута Фернандо Торес можеше да вкара трети гол, но се засуети на празна врата и загуби топката. Малко след това пък удар от далечна дистанция на Рамирес срещна напречната греда. Постепенно футболистите на Жозе Моуриньо се дръпнаха в отбрана и доиграха спокойно мача, без да допуснат попадение.

Така Челси продължава в следващия четвърти кръг, където ще бъде домакин на Сток Сити.