Дидие Дрогба се завърна в Шампионската лига след три мача наказание с два гола за равенството 2:2 на Челси като гост на Атлетико (Мадрид) в мач от Група „D”. Ремито класира лондонския клуб в следващата фаза на турнира.

В първия един час на мача имаше малко положения на „Висенте Калдерон”, въпреки че вратарят на Челси Петър Чех трябваше да се разтегне, за да избие удар на Хосе Антонио Рейес в 20-ата минута. Дрогба също нямаше шанс, когато вратарят Серхио Асенхо изби негов удар в гредата веднага след почивката.

Атлетико не бе отбелязвал гол през този сезон в Шампионската лига, но успя да поведе в резултата в 66-ата минута благодарение на красиво попадение на появилия се в игра като резерва Серхио Агуеро. Опит за изчистване на Джон Тери попадна право на крака на аржентинеца, който от воле простреля Чех от 15 метра.

В 82-ата минута Дрогба изравни с глава след центриране на Флоран Малуда. Шест минути по-късно африканецът увенча своя мач № 50 в турнира с екипа на Челси с второ попадение след пробив през защитата на Атлетико, въпреки че Асенхо парира първият му удар.

Агуеро, който замени неефективния Флоран Синама Понгол в 54-ата минута, завърши доброто си представяне в мача с изравнително попадение след изпълнение на фаул в последната минута.

Точката означаваше, че Челси се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига, докато Атлетико е трети с две точки и все още има шанс да спечели място във втория по сила евротурнир Лига Европа./БЛИЦ

Атлетико (Мадрид) – Челси 2:2

1:0 Агуеро (66), 1:1 Дрогба (82), 1:2 Дрогба (88), 2:2 Агуеро (90+1)

Атлетико (Мадрид):
1.Серхио Асенхо, 21.Луис Переа, 16.Хуанито, 22.Пабло Ибанес, 3.Антонио Лопес, 20.Шимао Саброса (83-9.Хурадо), 23.Клебер Сантана, 12.Пауло Асунсао, 19.Хосе Антонио Рейес (73-11Макси Родригес), 14.Флоран Синама Понгол (53-10.Серхио Агуеро), 7.Диего Форлан

Челси: 1.Петър Чех, 35.Жулиано Белети, 33.Алекс, 26.Джон Тери, 3.Ашли Коул (70-20.Деко), 10.Джо Коул, 5.Майкъл Есиен (59-13.Михаел Балак), 8.Франк Лампард, 15.Флоран Малуда, 21.Саломон Калу (70-39.Никола Анелка), 11.Дидие Дрогба