Челси не успя да победи Копенхаген у дома, но се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Двата тима направиха 0:0, а победата на англичаните с 2:0 от първия мач им бе достатъчна, за да минат напред в турнира. “Сините” са сред последните 8 за четвърти път в последните пет години, като само в миналия сезон не стигнаха до тази фаза.

Разликата в класите бе очевидна и макар че не отбелязаха гол, играчите на Челси отправиха повече от 20 удара по посока на вратата на съперника. Карло Анчелоти заложи на по-голямата част от титулярите, като в атака действаха Никола Анелка и Дидие Дрогба. Новото попълнение Фернандо Торес влезе през второто полувреме.

В 9-ата минута бе първото положение за лондончани. Дрогба изведе Ашли Коул , но защитникът би в аут. След него пропуск направи и Жирков. Руснакът имаше шанс и преди почивката, но не оползотвори хубавия пас на Анелка. За 45 минути Копенхаген отправи само един удар, но при него Даме Н’Дойе удари греда в средата на полувремето.

През втората част Дрогба имаше шанс да се разпише, но направи нетипичен пропуск. Джон Оби Микел удари греда в 51-ата минута. Микел, Анелка, Дрогба и резервата Торес отправяха удар след удар, но топката така и не попадна във вратата на Копенхаген./БЛИЦ

Челси – ФК Копенхаген 0:0
(в първия мач 2:0)

челси_1.jpgЧелси: 1.Петър Чех, 17.Жозе Босингва, 2.Бранислав Иванович, 26.Джон Тери, 3.Ашли Коул, 7.Рамиреш, 12.Микел (84 - 5.Есиен), 8.Франк Лампард, 18.Юрий Жирков (75 - 15.Флоран Малуда), 11.Дидие Дрогба, 39.Никола Анелка (68 - 9.Фернандо Торес)

____________________.jpgФК Копенхаген: 21.Йохан Виланд, 3.Бенгтсон (61 - Зохоре), 8.Уилям Квист, 25.Матиас Занка Йоргенсен, 15.Микаел Антонсон, 10.Йеспер Грьонкяер, 17.Оскар Венд, 30.Кристиан Боланьос (90 - 16.Кристенсен), 6.Клаудемир, 20.Марвин Вингаард (74 - 11.Сантин), 14.Дам Н’Дойе