Челси продължава да разочарова феновете си този сезон, след като завърши 2:2 у дома с Уест Бромич в среща от междинния 21-ия кръг на английската Висша лига.

Шампионите започнаха по-активно и поведоха в 20-ата минута, когато Сесар Аспиликуета се възползва от асистенция на Бранислав Иванович и вкара за 1:0. След още 13 минути игра обаче „дроздовете” успяха да изравнят с гол на Крейг Гарднър, получил извеждащо подаване от Дарън Флетчър. Диего Коста побесня в края на първото полувреме. Бразилският нападател и в същото време испански национал бе недоволен, че реферът спря обещаваща атака на "сините" и даде край на първата част.

След почивката възпитаниците на Гуус Хидинк продължиха да търсят по-настървено ново попадение, но все нещо им липсваше в завършващата фаза. Все пак в 73-ата минута Гарет Макаули от гостите си вкара автогол и Челси поведе с 2:1. Радостта на домакините обаче бе до 86-ата минута, когато Джеймс Маклийн оформи крайното 2:2.

След равенството Челси остава на незавидната 14-а позиция с 24 точки. „Дроздовете” пък са 13-и с три точки повече от „сините” от Лондон.

Борнемут - Уест Хям 1:3
1:0 Хари Артър (17), 1:1 Димитри Пайет (67), 1:2 Енер Валенсия (74), 1:3 Енер Валенсия (84)
12.01.16
21:45 ч.
Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 3:3
0:1 Уейн Рууни (9-дузпа), 0:2 Джеси Лингард (38), 1:1 Жоржиньо Вайналдум (42), 2:2 Александър Митрович (67-дузпа), 2:3 Уейн Рууни (79), 3:3 Пол Дъмет (90)
13.01.16
21:45 ч.
Суонзи - Съндърланд 2:4
0:1 Джърмейн Дефоу (3), 1:1 Гилфи Сигурдсон (21-дузпа), 2:1 Андре Аю (40), 2:2 Патрик ван Аанхолт (49), 2:3 Джърмейн Дефоу (61), 2:4 Джърмейн Дефоу (85)
13.01.16
21:45 ч.
Манчестър Сити - Евертън 0:0
13.01.16
21:45 ч.
Сток Сити - Норич 3:1
1:0 Джонатан Уолтърс (49), 1:1 Джонатан Хоусън (55), 2:1 Хоселу (67), 3:1 Райън Бенет (78-автогол)
13.01.16
21:45 ч.
Саутхемптън - Уотфорд 2:0
1:0 Шейн Лонг (17), 2:0 Душан Тадич (73)
13.01.16
22:00 ч.
Челси - Уест Бромич 2:2
1:0 Сесар Аспиликуета (20), 1:1 Крейг Гарднър (33), 2:1 Гарет Макаули (73-автогол), 2:2 Джеймс Маклийн (86)
13.01.16
22:00 ч.
Ливърпул - Арсенал 3:3
1:0 Роберто Фирмино (10), 1:1 Аарън Рамзи (14), 2:1 Роберто Фирмино (19), 2:2 Оливие Жиру (25), 2:3 Оливие Жиру (55), 3:3 Джо Алън (90)