Челси се измъчи, но постигна трета поредна победа. "Сините" победиха Норич с 2:1 като гост в мач от 28-ия кръг на Висшата лига.

Мачът за отбора на Гуус Хидинк започна повече от прекрасно, след като още в 41-ата минута Кенеди откри резултата с далечен удар по земя.

Гостите поведоха с 0:2 в 45-ата минута, когато Диего Коста бе изведен зад защитата и прехвърли противниковия вратар. Тук Челси извади късмет, защото от повторенията стана ясно, че нападателят е бил в засада.

Норич не се предаде през втората част и заслужено стигна до гол в 68-ата минута. Нейтън Редмънд получи пас на скорост, нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл отбеляза за 1:2.

Редмънд имаше още два шанса в края на мача, но не успя да донесе равенството за своя отбор.

Челси вече е осми в класирането с 39 точки.

След осми мач без победа Норич е на седемнайста позиция с 24 точки.