Челси продължи с колебливото си представяне напоследък, завършвайки 0:0 при гостуването на Норич в първия мач от програмата на 22-ия кръг на Висшата лига. За селекцията на Андре Вияш-Боаш това е пето равенство от началото на сезона, като тимът има записани едва 12 победи до този момент в кампанията. Днешната издънка остави Челси на 4-ото място във временното класиране. "Сините" от Лондон имат 41 точки, а Норич е с актив от 29.

Повечето голови положения бяха пред вратата на "канарчетата". Домакините обаче още от началото на мача демонстрираха, че няма да се предават и ще се борят със зъби и нокти да измъкнат нещо от Челси, като Морисън и Холт пропуснаха по една изгодна възможност в първите минути. Най-близо до гола за гостите преди почивката беше Фернандо Торес. Именно от испанската звезда се очакваше днес най-после да се отпуши и да помогне на тима си да вземе трите точки. Торес обаче отново не вкара, което му се случи вече в 11 поредни срещи от Висшата лига.

През второто полувреме избраниците на Вияш-Боаш доминираха, но попадение във вратата на Норич така и не падаше. В 60-ата минута Босингва проби добре отдясно и подаде на Торес около токата за изпълнение на дузпа, но испанецът отново пропусна, изпращайки топката встрани от вратата. В следващата атака Джон Ръди пък спаси удар на Хуан Мата. Възможности се откриха и пред Мейрелеш и Рамиреш, но и те не се възползваха и така срещата завърши 0:0.

За Норич това е първи мач без допуснат гол от началото на сезона във Висшата лига.

Сток Сити - Уест Бромич
Баланс: 125 мача, 56 победи за Сток Сити, 31 равенства, 38 победи за Уест Бромич
Уулвърхемптън - Астън Вила (Диема)
Баланс: 103 мача, 34 победи за Уулвърхемптън, 25 равенства, 44 победи за Астън Вила
Манчестър Сити - Тотнъм (Диема)
Баланс: 125 мача, 47 победи за Манчестър Сити, 31 равенства, 47 победи за Тотнъм