Английският Челси взе убедителна победа с 4:0 над сборен отбор на звездите на тайландския футбол. Това бе втората контрола на “сините” в 15-дневното турне в Азия. В четвъртък тимът на Андре Вияш Боаш победи с 1:0 Малайзия.

В днешната среща, играна в Банкок, двата тима пропуснаха да вкарат гол в началото при удобни положения след фаул и корнер. Франк Лампард откри резултата в 38-ата минута.

Челси удвои аванса си в началото на втората част, когато вратарят на домакините Патаракорн Танганурат не се намеси убедително при удар на Жозе Босингва.

Скоро след това сръбският бранител Бранислав Иванович се разписа в 52-ата минута, а “сините” стигнаха до четвърти гол в 72-ата минута чрез резервата Флоран Малуда.

Следващата спирка от турнето на Челси е в Хонг Конг, където ще играе срещу мастния Китчи, а след това ще се изправи срещу Блекбърн или Астън Вила./БЛИЦ