Лидерът Челси разпердушини като гост „лебедите” от Суонзи с 5:0 в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига и увеличи аванса си на върха в класирането на 5 точки пред Манчестър Сити, който утре приема Арсенал от 18:00 часа българско време.

Още в 50-ата секунда на срещата Оскар овладя топката след грешка на Гилфи Сигурдсон и изненада Лукаш Фабиански с удар извън наказателното поле за 1:0 в полза на гостите. Малко след това Сигурдсон удари напречната греда на лондончани. В 20-ата минута бразилският нападател и испански национал Диего Коста удвои аванса на Челси след извеждащ пас на Сеск Фабрегас.

Вилиан удари греда в 29-ата минута, а пет минути по-късно Коста направи разликата в мача класическа след груба грешка на Федерико Фернандес. В 36-ата минута и Оскар вкара втория си гол в мача за 4:0 в полза на лондончани след пас на Коста.

След почивката „сините” от Лондон продължиха да имат инициативата, но значително намалиха оборотите. Въпреки това в 79-ата минута Андре Шюрле реализира на празна врата за крайното 5:0 за гостите след извеждащ пас на Бранислав Иванович.

Така Челси събра 52 точки и вече с 5 повече на върха пред Манчестър Сити, който е с мач по-малко и му предстои визита на Арсенал утре. Суонзи остава на девета позиция с 30 точки.

Суонзи – Челси 0:5
0:1 Оксар (1), 0:2 Диего Коста (20), 03 Диего Коста (34), 0:4 Оскар(36), 0:5 Андре Шюрле (79)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
17.01.15
17:00 ч.
Астън Вила – Ливърпул 0:2
0:1 Фабио Борини (24), 0:2 Рики Ламбърт (79)
17.01.15
17:00 ч.
Бърнли – Кристъл Палас 2:3
1:0 Кийран Трипър (12), 2:0 Дани Ингс (16), 2:1 Дуайт Гейл (28), 2:2 Джейсън Пънчън (48), 2:3 Дуайт Гейл (88)
КПР – Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Маруан Фелайни (58), 0:2 Джеймс Уилсън (90)
17.01.15
17:00 ч.
17.01.15
17:00 ч.
Тотнъм – Съндърланд 2:1
1:0 Ян Вертонген (3), 1:1 Себастиан Ларсон (31), 2:1 Кристиян Ериксен (89)
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 173 мача, 46 победи за Манчестър Сити, 42 равенства, 85 победи за Арсенал