Челси излезе на трето място във Висшата лига, след като в мач от 18 кръг разби Астън Вила с 8:0. Бразилският халф Рамирес вкара два гола, а 18-годишният му сънародник Лукас Пиасон направи добро включване, но пропусна дузпа.

„Сините” и „виланите” продължиха традицията от последните години мачовете им на „Стамфорд Бридж” да завършват с много голове. В последните им шест срещи са паднали 36 попадения. Серията включва равенства 3:3 и 4:4, както и победи за лондончани със 7:1 и 3:1.

Въпреки че това беше деветият мач на Рафаел Бенитес начело на Челси, до момента тимът не беше вкарвал гол на „Стамфорд Бридж” под негово ръководство. Последното попадение на „сините” у дома беше реализирано от Джон Тери на 11 ноември при равенството 1:1 с Ливърпул.

Фернандо Торес сложи край на неприятната серия още в третата минута, когато се разписа с глава след центриране на Сесар Аспиликуета от дясно. В 29-ата минута Давид Луис удвои. Бразилецът, който игра като халф, беше точен при изпълнение на пряк свободен удар.

Подмладеният състав на Астън Вила имаше сериозни трудности срещу опитните си съперници и пет минути по-късно вратарят Брад Гузан пак трябваше да извади топката от вратата си. Той спаси удара на Гари Кейхил, но беше безпомощен при добавката на Бранислав Иванович.

Още в началото на второто полувреме американският страж на гостите трябваше да се намесва решително при удари на Хуан Мата и Виктор Моузес. В 58-ата минута обаче капитулира при далечния изстрел на Франк Лампард. С това попадение 34-годишният халф отбеляза своя мач № 500 във Висшата лига като титуляр.

След това диригентската палка се пое от трите резерви на Челси. Лукас Пиасон отбеляза дебюта си във Висшата лига с асистенция за попадението на Рамирес 75-ата минута, а четири минути по-късно Оскар беше точен от дузпа.

В 83-ата минута Еден Азар вкара прекрасен гол след солова акция. След това Челси получи възможност за осми гол, но Гузан спаси удара на Лукас Пиасон. Скоро след това осмото попадение падна във вратата на Астън Вила. Рамирес се разписа след асистенция на Оскар.

Уест Бромич - Норич 2:1
0:1 Робърт Снодграс (23), 1:1 Золтан Гера (43), 2:1 Ромелу Лукаку (82)
22.12.12
17:00 ч.
Уест Хям - Евертън 1:2
1:0 Картън Коул (14), 1:1 Виктор Аничебе (64), 1:2 Стивън Пиенаар (73)
22.12.12
19:30 ч.
Ливърпул - Фулъм 4:0
1:0 Мартин Шкъртел (8), 2:0 Стивън Джерард (36), 3:0 Стюърт Даунинг (52), 4:0 Луис Суарес (90+2)
Челси - Астън Вила 8:0
1:0 Фернандо Торес (3), 2:0 Давид Луис (29), 3:0 Бранислав Иванович (34), 4:0 Франк Лампард (58), 5:0 Рамирес (75), 6:0 Оскар (79-дузпа), 7:0 Еден Азар (83), 8:0 Рамирес (90+1)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК