Челси записа първа победа под ръководството на Рафаел Бенитес. Това се случи в мач от Група “Е” на Шампионската лига, в която “сините” разбиха датския шампион Нордселанд с 6:1. Успехът обаче не беше достатъчен на Челси да продължи напред и да защити трофея си от турнира.

Двата тима пропуснаха по една дузпа чрез Николай Стокхолм и Еден Азар, а в 38-ата минута Давид Луис реализира третия 11-метров наказателен удар в мача, отсъден в рамките само на 6 минути.

Точно преди почивката Фернандо Торес удвои. Нордселанд върна едно попадение чрез Джошуа Джон веднага след интервала, но Гари Кейхил с глава възстанови аванса на тима си от два гола.

В 56-ата минута Торес вкара за втори път в мача, а Хуан Мата се разписа в 63-ата. Бразилецът Оскар реализира шестия гол за “сините” в 71-ата минута.

Въпреки убедителния успех Челси беше елиминиран от турнира, след като Ювентус победи Шахтьор (Донецк). Резултатът беше удобен за двата тима и им позволи да се класират за 1/8-финалите на турнира.

“Сините” завършиха на трето място, въпреки че приключиха в групата с равен брой точки с Шахтьор. Украинският тим има по-добри показатели в директните сблъсъци с лондончани. Сега на Челси предстои участие на Световното клубно първенство в Япония.

Челси – Нордселанд 6:1
 1:0 Давид Луис (38-дузпа), 2:0 Фернандо Торес (45+2), 2:1 Джошуа Джон (46), 3:1 Гари Кейхил (50), 4:1 Фернандо Торес (56), 5:1 Хуан Мата (63), 6:1 Оскар (71)

Челси: 1.Петър Чех, 2.Бранислав Иванович, 4.Давид Луис, 24.Гари Кейхил, 3.Ашли Коул (61-34.Райън Бъртранд), 6.Ориол Ромеу, 7.Рамирес (65-11.Оскар), 17.Еден Азар, 10.Хуан Мата (74-19.Пауло Ферейра), 13.Виктор Моузес, 9.Фернандо Торес

Нордселанд: 1.Йеспер Хансен, 23.Марио Тичинович (65-24.Камал Исах), 18.Михаел Паркхърст, 21.Иван Руние (9-10.Микел Бекман), 8.Патрик Мтилига, 6.Енох Аду, 7.Николай Стокхолм, 5.Андерс Кристиансен (61-4.Хенрик Килдентофт), 19.Марк Гунделах, 15.Джошуа Джон, 20.Каспер Лоренцен