Челси не успя да победи Сток Сити като гост и двата тима завършиха 1:1 в мач от 31 кръг на Висшата лига. По този начин “сините” изостанаха 11 точки зад лидера в класирането Манчестър Юнайтед и намалиха до минимум шансовете да защитят шампионската си титла.

Джонатан Уолтърс даде аванс на “грънчарите” още в осмата минута, когато в наказателното поле преодоля Майкъл Есиен и прати топката във вратата на Петър Чех. В 33-ата минута Дидие Дрогба изравни с глава, засичайки центриране на Никола Анелка.

И двата отбора имаха още положения за гол, като удариха по два пъти гредите. Дрогба на два пъти имаше малшанса да уцели рамката. Изстрел на Марк Уилсън от Сток Сити и удар с глава на Роберт Хут също се отбиха от гредите.

Мартин Петров игра 73 минути за Болтън при загубата с 1:2 от Бирмингам като гост. Домакините стигнаха до успеха с попадения на Кавин Филипс и Крейг Гарднър. Йохан Елмандер върна едно попадение за Болтън в 70-ата минута. Три минути по-късно Петров отстъпи мястото си на Иван Класнич.

Капитанът на националния отбор Стилиян Петров не игра за Астън Вила при равенството 2:2 като гост на Евертън. “Карамелите” откриха резултата чрез Лиън Осмън, но “виланите” стигнаха до обрат след два гола на Дарън Бент. Седем минути преди края Лейтън Бейнс бе точен от дузпа и изравни резултата.

Ливърпул допусна обрат и загуби с 1:2 при гостуването си на Уест Бромич. Мартин Шкъртел даде аванс на “червените” в 50-ата минута, но “дроздовете” стигнаха до успеха с два гола на Крис Брънт от дузпа. Втората дойде минута преди края на мача за фаул на Пепе Рейна срещу Питър Одемвинги.

Тотнъм не успя да се възползва максимално от издънката на Ливърпул и увеличи само с една точка аванса си пред мърсисайдци в битката за петото място. “Шпорите” направиха 0:0 като гост на последния в класирането Уигън. Уулвърхемптън остана в зоната на изпадащите, след като загуби с 1:4 гостуването си на Нюкасъл./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 31 КРЪГ

От 2 април (събота) от 14:45 часа
Уест Хям – Манчестър Юнайтед 2:4
1:0 Марк Ноубъл (11-дузпа), 2:0 Марк Ноубъл (25-дузпа), 2:1 Уейн Рууни (65), 2:2 Уейн Рууни (73), 2:3 Уейн Рууни (79-дузпа), 2:4 Хавиер Ернандес (84)

Бирмингам – Болтън 2:1
1:0 Кевин Филипс (4), 2:0 Крейг Гарднър (59), 2:1 Йохан Елмандер (70)

Евертън – Астън Вила 2:2
1:0 Лиън Осмън (38), 1:1 Дарън Бент (47), 1:2 Дарън Бент (68), 2:2 Лейтън Бейнс (83-дузпа)

Нюкасъл – Уулвърхемптън 4:1
1:0 Кевин Нолан (22), 2:0 Шола Амеоби (45), 3:0 Петер Льовенкрандс (50), 3:1 Силван Ибанкс-Блейк (58), 4:1 Хонас Гутиерес (09+4)

Сток Сити – Челси 1:1
1:0 Джонатан Уолтърс (8), 1:1 Дидие Дрогба (33)

Уест Бромич – Ливърпул 2:1
0:1 Мартин Шкъртел (50), 1:1 Крис Брънт (62-дузпа), 2:1 Крис Брънт (89-дузпа)

Манчестър Сити - Съндърланд (Диема)
Баланс: 119 мача, 55 победи за Манчестър Сити, 20 равенства, 44 победи за Съндърланд

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.