Челси прекъсна серията си от две поредни загуби за първенство, но направи само 1:1 при гостуването си на Нюкасъл в мач от 15 кръг на Висшата лига. След поредната си издънка “сините” сдадоха на Манчестър Юнайтед първото място в класирането. Тимът на Карло Анчелоти щеше да си върне лидерската позиция при успех на “Сейнт Джеймсис Парк”, въпреки че вчера “червените дяволи” се наложиха над Блекбърн със 7:1 с пет гола на Димитър Бербатов.

Грешен пас на Алекс подари топката на Анди Керъл, който даде аванс на Нюкасъл още в петата минута на срещата. Челси изигра слабо първо полувреме, но в самия му край Саломон Калу успя да вкара изравнително попадение. “Сините” подобриха значително представянето си през втората част, но не успяха да стигнат до втори гол. Четвърт час преди края на мача Калу от три метра не успя да уцели празната врата на Тим Крул. По този начин Челси вече изостава на 2 точки от Манчестър Юнайтед, а Нюкасъл измести Ливърпул от деветото място./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
От 27 ноември, от 14:45 часа
0:1 Андрей Аршавин (39), 0:2 Самир Насри (45), 1:2 Киърън Кларк (52), 1:3 Маруан Шамах (56), 2:3 Киърън Кларк (70), 2:4 Джак Уилшир (90+3)

0:1 Йън Евът (29), 0:2 Люк Варни (58), 1:2 Мартин Петров (76), 2:2 Марк Дейвис (89)

Евертън – Уест Бромич 1:4
0:1 Пол Шарнър (16), 0:2 Крис Брънт (26), 1:2 Тим Кейхил (42), 1:3 Сомен Чой (76), 1:4 Силван Дистен (87-автогол)

Фулъм – Бирмингам 1:1
0:1 СебастианЛарсон (20), 1:1 Клинт Демпси (53)

1:0 Димитър Бербатов (2), 2:0 Парк Джи Сунг (23), 3:0 Димитър Бербатов (27), 4:0 Димитър Бербатов (47), 5:0 Нани (48), 6:0 Димитър Бербатов (62), 7:0 Димитър Бербатов (70), 7:1 Кристофър Самба (83)

1:0 Валон Бехрами (34), 2:0 Виктор Обина (56), 3:0 Скот Паркър (75), 3:1 Том Клевърли (86)

1:0 Кевин Фоли (50), 1:1 Дарън Бент (67), 1:2 Дани Уелбек (77), 2:2 Стивън Хънт (81), 3:2 Силван Ебънкс-Блейк (89)

0:1 Майка Ричардс (81), 1:1 Матю Етерингтън (90+3)

От 28 ноември, от 15:30 часа
1:0 Анди Керъл (5), 1:1 Саломон Калу (45)