Челси направи грешна стъпка в борбата за титлата. “Сините” завършиха наравно – 1:1 като гост на Блекбърн, макар че водеха в резултата до 70-ата минута. Така столичния тим остава трети в класирането с 65 точки, но и мач по-малко. Лидерът Манчестър Юнайтед е с 69, а Арсенал има 68.

Дидие Дрогба откри резултата още в 6-ата минута след пас на Никола Анелка, но Ел-Хаджи Диуф изравни резултата в 70-ата минута на срещата с глава. Мичел Салгадо центрира в наказателното поле и сенегалският нападател надскочи Пауло Ферейра, за да забие топката в мрежата зад Рос Търнбул.

Разочароващата игра на Челси обаче не позволи на лондончани отново да възстановят преднината си до края на двубоя и с това се отдалечиха вна четири точки от лидера в класирането Манчестър Юнайтед./БЛИЦ