Челси се издъни пред погледа на новия си собственик. В мач от 36 кръг на Висшата лига „сините“ направиха домакинско 2:2 с Уулвърхемптън, след като съперникът изравни в седмата минута на добавеното време. На трибуните на „Стамфорд Бридж“ беше американският милиардер Тод Боули, който рано тази сутрин беше обявен от официалния сайт на лондончани за нов собственик на клуба.

Ромелу Лукаку откри резултата в 56-ата минута, когато беше точен при изпълнението на дузпа. Само 138 секунди по-късно белгиецът удвои аванса на Челси след асистенция на Кристиан Пулишич.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В 79-ата минута Тринкао върна едно попадение за Уулвърхемптън. Португалецът се разписа при хубава индивидаулна акция, след като се освободи от опеката на защитата и с удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата.

В седмата минута на добавеното време „вълците“ изравниха резултата. Чикиньо демонстрира добрата си техника и направи отлично центриране към Конър Коуди, който с глава се разписа за 2:2.

Равенството остави Челси на трето място в класирането с 67 точки, докато Уулвърхемптън е осми с 50.