Челси записа неочаквано тежка загуба с 0:3 при гостуването си на Уест Бромич Албиън в последен мач от 37-ия кръг на английската Висша лига. "Сините" от Лондон вече са си осигурили шампионската титла и буквално доиграват сезона. Срещу средняка УБА момчетата на Жозе Моуриньо подходиха с аристократично пренебрежение и заслужено загубиха.

„Дроздовете” посрещнаха лондончани с шпалир, но после станаха първите, които ги победиха в Премиършип от 1 януари. В първия ден на новата 2015 г. Тотнъм надделя над „сините” с 5:3. Специалния пусна като титуляр за втори път Рубен Лофтъс-Чийк (19 г.), започнал и при ремито срещу Ливърпул (1:1) от предишния кръг. Дебют в срещата записа и Айзия Браун, който е едва 18-годишен и пристигна в Челси именно от школата на УБА през 2013-а.

Домакините започнаха агресивно и още в 9-ата минута Саидо Бераино взриви трибуните - 1:0 за УБА. В 29-ата минута гостите останаха с 10 души на терена, след като Сеск Фабрегас получи директен червен картон. Испанецът изрита топката в главата на Крис Брънт при спряна игра и реферът Майк Джоунс го изгони. Това беше втори червен картон за Сеск в кариерата му на Острова, след като преди това беше изгонен с екипа на Арсенал в мач срещу Евертън през 2006 година. Халфът сигурно ще бъде наказан за 3 мача и няма да може да подобри рекорда на Тиери Анри за асистенции в един сезон от Висшата лига. Фабрегас ще приключи сезона с 18 голови подавания.

Последваха силни минути за новите шампиони, които можеха да изравнят, но с пропуски се отличиха Лоик Реми и Филипе Луис.

Секунди след почивката Бераино беше повален в пеналта от Джон Тери и сам реализира отсъдената дузпа за 2:0, а след час игра Крис Брънт направи преднината на домакините класическа - 3:0.

УБА:
Боаз Майхил, Крейг Доусън, Гарет Маколи, Джонас Олсон, Джулиън Лескът, Калъм Макманаман (54 - Крейг Гарднър), Дарън Флетчър, Клаудио Якоб, Джеймс Морисън (89 - Крис Беърд), Крис Брънт, Саидо Бераино (79-Браун Идейе)

Челси: Тибо Куртоа, Бранислав Иванович, Гари Кейхил, Джон Тери, Филипе Луис, Неманя Матич, Рубен Лофтус-Чийк (73 - Нейтън Айк), Еден Азар, Сеск Фабрегас, Лоик Реми (79 - Айзия Браун), Диего Коста (64 - Хуан Куадрадо)

Ето защо изгониха Фабрегас - ТУК

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
16.05.15
14:45 ч.
Саутхемптън - Астън Вила 6:1
1:0 Садио Мане (13), 2:0 Садио Мане (14), 3:0 Садио Мане (16), 4:0 Шейн Лонг (26), 5:0 Шейн Лонг (38), 5:1 Кристиан Бентека (45+3), 6:1 Грациано Пеле (81)
16.05.15
17:00 ч.
Бърнли - Сток Сити 0:0
16.05.15
17:00 ч.
КПР - Нюкасъл 2:1
0:1 Емануел Ривиер (24), 1:1 Мат Филипс (54), 2:1 Лирой Фер (61)
16.05.15
17:00 ч.
Съндърланд - Лестър  0:0
16.05.15
17:00 ч.
Тотнъм - Хъл Сити 2:0
1:0 Насер Шадли (54), 2:0 Дани Роуз (61)
16.05.15
17:00 ч.
Уест Хям - Евертън 1:2
1:0 Стюърт Даунинг (62), 1:1 Лиън Осмън (68), 1:2 Ромелу Лукаку (90+3)
16.05.15
19:30 ч.
Ливърпул - Кристъл Палас 1:3
1:0 Адам Лалана (26), 1:1 Джейсън Пънчън (43), 1:2 Уилфред Заха (60), 1:3 Глен Мъри (90)
17.05.15
15:30 ч.
Суонзи - Манчестър Сити 2:4
0:1 Яя Туре (21), 0:2 Джеймс Милнър (36), 1:2 Гилфи Сигурдсон (45), 2:2 Бафетимби Гомис (64), 2:3 Яя Туре (74), 2:4 Вилфред Бони (90+2)