Челси се спаси от издънка, след като Франк Лампард от дузпа донесе успеха на "сините" с 2:1 в домакинството срещу последния в класирането Портсмут.

Това е първа победа за тима на Карло Анчелоти в последните пет мача, като във Висшата лига отборът загуби от Манчестър Сити и завърши наравно с Евертън на "Стамфорд Бридж". Въпреки това след днешния успех, който бе 20-и поред без загуба като домакин в първенството, Челси отново има преднина от три точки пред втория Манчестър Юнайтед.

В 23-ата минута "сините" от Лондон откриха резултата след пробив на Алекс отдясно. Топката стигна до Анелка в наказателното поле и за нападателя не бе проблем да се разпише в своя мач номер 100 за Челси.
Малко след почивката гостите изравниха. Джейми О`Хара стреля от фаул, топката се отклони в стената и след това в лицето на Ашли Коул, за да попадне на крака на Пикион, който я заби в мрежата зад Чех.

Все пак в 79-ата минута домакините стигнаха до жадувания втори гол, след като Марк Уилсън повали Иванович в наказателното поле и Лампард бе точен от бялата точка./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
От 25 ноември

Хъл Сити – Евертън 3:2
1:0 Стивън Хънт (13), 2:0 Ендрю Доусън (20), 2:1 Дийн Марни (28), 3:1 Камил Заяте (49-автогол), 3:2 Луи Саха (65-дузпа)