Челси се върна на победния път, след като взе лондонското дерби срещу последния Фулъм с 2:0. Головете за "сините" отбелязаха Педро (4) и Лофтъс-Чийк (82).

Срещата започна прекрасно за домакините, като още в 4-ата минута Нголо Канте намери по прекрасен начин Педро, който отбеляза хладнокръвно за 1:0.

До края на първата част имаше само още 1 чисто положение и то отново бе пред вратата на Фулъм, като Жиру отправи хубав шут, но Серхио Рико спаси.

Второто полувреме започна по-добре за Фулъм и гостите стигнаха до две прекрасни ситуации. Калъм Чеймбърс стреля с глава след ъглов удар, но Кепа спаси в 55-ата минута. 10 минути по-късно отново нападателят на котиджърс оправи страхотен шут, но отново стражът на Челси се намеси прекрасно.

Към края на срещата "сините" се активизираха и в 82-ата минута нанесоха своя фатален удар. Еден Азар пусна брилянтен пас към Лофтъс-Чийк, който вкара за 2:0.

До края домакините не изпитаха затруднения да задържат преднината си и заслужено грабнаха трите точки.

Така Челси се върна на третото място с 31 точки, изпреварвайки Тотнъм (30). Фулъм от своя страна остава последен с едва 8 пункта от първите 14 кръга във Висшата лига.