Челси се върна в борбата за титлата, след като победи разпадащия се Портсмут с 5:0. така “сините” се доближиха само на точка зад Манчестър Юнайтед.

Дидие Дрогба откри резултата в полза на лондончани в 32-ата минута благодарение на ужасяваща греша от страна на опитния вратар на Портсмут Дейвид Джеймс. Бившият английски национал изпусна лек удар на Деко с глава и това позволи на притичващия Дрогба да изведе гостите напред.

След подновяването на играта Флоран Малуда удари без топка Рикардо Роча, след което бранителят бе заменен със съмнения за счупена скула. Реферът Лий Мейсън обаче даде само жълт картон на французина. В 50-ата минута именно Малуда удвои преднината на Челси, а десет по-късно покачи на 3:0.

До края на мача остана време за още взе попадения. Дрогба се разписа в 77-ата минута след пас на Джон Оби Микел. В 90-ата Франк Лампард оформи крайното 5:0.

Българският национал Стилиян Петров и Астън Вила са на път съвсем да изостанат в борбата за Шампионската лига след 1:1 у дома със Съндърланд. Фрейзър Кемпбъл даде преднина на гостите в 22-ата минута, но само седем минути по-късно Джон Карю изравни. Петров изведе тима си с капитанската лента и игра цели 90 минути./БЛИЦ