Челси стана шампион на Англия, след като в последния кръг разгроми Уигън с 8:0. Така “сините” от Лондон завършиха сезона с 86 точки, а на второ място остана Манчестър Юнайтед с 85. В последния си мач Бербо и компания също постигнаха победа – 4:0 у дома срещу Сток Сити. Българинът игра до 62-ата минута, когато бе сменен от Федерико Македа, но не успя да се разпише. Митко се отчете с асистенция при второто попадение на Райън Гигс.

Това бе четвърта титла в историята на Челси, след тези през сезон 1954/55, 2004/05 и 2005/06. Лондончани прекъснаха серията от три поредни титли на Манчестър Юнайтед. Челси завърши сезона със 103 отбелязани гола, което е рекорд във Висшата лига. На трето място финишира Арсенал, който днес победи у дома Фулъм с 4:0. Четвърти и право да играе в предварителните кръгове на Шампионската лига има Тотнъм, който загуби от Бърнли с 2:4.

Хеттрик за успеха на Челси заби Дидие Дрогба, два гола добави Анелка, а по веднъж се разписаха Лампард от дузпа, Калу и Ашли Коул. Гостите от Уигън играха с човек по-малко от 31-ата минута, когато директен червен картон получи Колдуел.

Манчестър Юнайтед разби Сток Сити с 4:0. Дарън Флетчър откри резултата в 31-ата минута, Райън Гигс удвои седем минути по-късно, а автогол на Дани Хигинботъм след почивката и гол на Парк Джи Сун в 84-ата оформиха изразителния резултат.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън заложи в последния мач за тази кампания на нападателния тандем Димитър Бербатов - Уейн Рууни, като двамата започнаха много активно и подложиха на сериозно напрежение бранителите на Сток Сити.

Още 6-ата минута българинът бе изведен добре от Рууни по десния фланг на атаката на Манчестър Юнайтед, но ударът му бе блокиран в последния момент с шпагат от Анди Уилкинсън. Четири минути по-късно Нани нахлу по лявото крило, центрира в наказателното поле, където Бербатов засече от близо с глава, но топката мина над напречната греда. Двамата повториха упражнението в 21-ата минута, като този път португалецът центрира от десния фланг, а ударът с глава на Бербатов срещна гредата над Бегович.

В 31-ата минута Манчестър Юнайтед излезе напред в резултата с гол на Флетчър, който се възползва от разбъркване в наказателното поле на Сток Сити. В 38-ата минута Бербатов изработи втория гол за "червените дяволи", реализиран от Райън Гигс. Българинът направи дълъг рейд по левия фланг на атаката на Юнайтед, след което намери изключително точно Гигс в дясно от точката за изпълнение на дузпа, откъдето уелсецът удвои резултата.

В 54-ата след пробив на Рууни Хигинботъм прати топката в собствената си врата в опита си да изпревари Нани пред голлинията. Малко след това - в 62-ата минута, Бербатов напусна терена под аплодисментите на "Олд Трафорд", отстъпвайки мястото си на Федерико Македа. В 84-ата минута Джи Сун Парк засече с глава центриране Райън Гигс от ъглов удар и оформи крайния резултат - 4:0./БЛИЦ

Англия, 38 последен кръг
Арсенал – Фулъм 4:0
1:0 Аршавин (21), 2:0 Ван Перси (26), 3:0 Бърд (38), 4:0 Вела (84)

Астън Вила – Блекбърн 0:1
0:1 Ричард Дън (84-автогол)

Болтън – Бирмингам 2:1
1:0 Дейвис (33), 2:0 Иван Класнич (60), 2:1 Макфадън (77)

Бърнли – Тотнъм 4:2
0:1 Бейл (3), 0:2 Модрич (32), 1:2 Елиът (42), 2:2 Корк (54), 3:2 Питърсън (71), 4:2 Томпсън (88)

Челси – Уигън 8:0
1:0 Никола Анелка (6), 2:0 Лампард (32-дузпа), 3:0 Калу (54), 4:0 Анелка (57), 5:0 Дрогба (63), 6:0 Дрогба (68-дузпа), 7:0 Дрогба (80), 8:0 Ашли Коул (90)

Евертън – Портсмут 1:0
1:0 Билялетдинов (90)

Хъл Сити – Ливърпул 0:0

Манчестър Юнайтед – Сток Сити 4:0
1:0 Флетчър (31), 2:0 Гигс (38), 3:0 Хигинботъм (54-авт), 4:0 Парк (84)

Уест Хям – Манчестър Сити 1:1
1:0 Боа Морте (17), 1:1 Шон Райт Филипс (21)

Уулвс – Съндърланд 2:1
0:1 Джоунс (8), 1:1 Кевин Дойл (10-дузпа), 2:1 Гедира (78)