Челси спечели ФА Къп за пети път в своята история, след като се наложи с 2:1 над Евертън след обрат.

“Карамелите” откриха резултата в 25-ата секунда, когато Луи Саха се оказа точен и влезе в историята на турнира. Французинът наниза най-бързия гол в историята на финалите на ФА Къп.

Челси отговори още до почивката с гол на Дидие Дрогба в 21-ата минута. Победата на лондончани донесе Франк Лампард, който 18 минути преди края се разписа с далечен удар.

Десет минути преди края “сините” можеха да стигнат до по-изразителна победа, но попадение на Дидие Дрогба не бе зачетено от съдията Хауърд Уеб.

В добавеното време Анелка бе изведен сам срещу вратата на Евертън, но стреля неточно и високо. Това бе трети триумф на Челси в турнира за ФА Къп в последните 10 години, след успехите през 2000 и 2007 г./БЛИЦ