Челси обърна Съндърланд с 2:1 в мач от 32 кръг на Висшата лига. Срещата ще се запомни, че бяха вкарани два автогола, а Паоло ди Канио дебютира със загуба начело на “черните котки”.

В края на първото полувреме Сесар Аспиликуета си вкара автогол и даде аванс на гостите. Веднага след почивката нещата се обърнаха в полза на “сините”.

Ферандо Торес изведе Оскар в добра позиция, ударът на бразилеца беше спасен от вратаря Симон Миньоле, но топката се удари в крака на Мат Килгалън и влезе във вратата. В 55-ата минута Бранислав Иванович се разписа след асистенция на Давид Луис и прати Челси на трето място в класирането.

“Сините” спазиха традицията да не губят на собствения си стадион през април. Последното поражение на Челси на “Стамфорд Бридж” в четвъртия месец на годината беше през 2002 г. (0:3 от Манчестър Юнайтед). След това бяха записани 17 победи и 8 равенства.

“Стамфорд Бридж” се оказа негостоприемен и за Паоло ди Канио. Петима мениджъри (включително временните) дебютираха начело на отборите си на стадиона на Челси през този сезон. Нито един от тях не си тръгна с победа. В тези срещи “сините” записаха едно равенство и 3 победи.

Поражението остави Съндърланд на 17-о място, точно над зоната на изпадащите. “Черните котки” имат 31 точки, една повече от  18-ия Уигън.

Норич – Суонзи 2:2
0:1 Мочу (35), 1:1 Снодграс (40), 2:1 Търнър (60), 2:2 Муур (75)
06.04.13
17:00 ч.
Сток Сити – Астън Вила 1:3
0:1 Агбонлахор, 1:1 Найтли (80), 1:2 Лоутън (87), 1:3 Бентеке (90)
06.04.13
17:00 ч.
Уест Бромич – Арсенал 1:2
0:1 Росицки (20), 0:2 Росицки (50), 1:2 Морисън (71-д)
07.04.13
15:30 ч.
Ливърпул – Уест Хям 0:0
07.04.13
16:05 ч.
Тотнъм – Евертън 2:2
1:0 Адебайор (1), 1:1 Ягиела (15), 1:2 Миралас (53), 2:2 Сигурдсон (87)
07.04.13
17:00 ч.
Челси – Съндърланд 2:1
0:1 Аспиликуета (45-авт.), 1:1 Килгалън (47-авт.), 2:1 Иванович (55)
22:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 147 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 49 равенства, 39 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК