Челси победи у дома Евертън с 3:1 в късната съботна среща от осмия кръг на английската Висша лига и запази третото място във временното класиране.

Срещата бе под №350 за капитана на "сините" от Лондон Джон Тери с екипа на неговия роден клуб, с което той стана едва четвъртият футболист в историята на лондончани с толкова мачове за първия тим. Централният бранител на домакините ознаменува рекордния си мач с гол, след като засече с глава центриране на Франк Лампард от фаул за 2:0 в добавеното време на първата част. Преди това младата надежда на домакините Даниел Стъридж бе открил резултата за своя тим в 31-ата минута след пас на Ашли Коул.

След почивката Челси продължи да доминира и в 62-ата минута Хуан Мата подаде към Рамиреш, който отблизо и на празна врата направи резултата класически – 3:0. Само три минути след попадението си обаче бразилският халф получи травма, която го извади от терена. В 81-ата минута Апостолос Велиос успя да оформи крайното 3:1 с първото си докосване на топката.

Победата запази третото място във временното класиране за Челси, който изостава на 3 точки от лидера Манчестър Сити и на една от втория Манчестър Юнайтед. Евертън пък е 13-и със 7 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 8 КРЪГ
15.10.11
14:45 ч.
Ливърпул – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Стивън Джерард (68), 1:1 Хавиер Ернандес (81)
15.10.11
17:00 ч.
Манчестър Сити – Астън Вила 4:1
1:0 Марио Балотели (28), 2:0 Алън Джонсън (47), 3:0 Венсан Компани (52), 3:1 Стивън Уорнък (65), 4:1 Джеймс Милнър (71)
15.10.11
17:00 ч.
Норич – Суонзи 3:1
1:0 Антъни Пилкингтън (1), 2:0 Ръсел Мартин (10), 2:1 Дани Греъм (12), 3:1 Антъни Пилкингтън (64)
15.10.11
17:00 ч.
КПР – Блекбърн 1:1
1:0 Хейдар Хелгусон (16), 1:1 Кростофър Самба (24)
15.10.11
17:00 ч.
Сток Сити – Фулъм 2:0
1:0 Джонатан Уолтърс (80), 2:0 Рони Делап (87)
15.10.11
17:00 ч.
Уигън – Болтън 1:2
0:1 Найджъл Рио-Кокър (4), 1:1 Мохамед Диаме (40), 1:2 Давид Н'Гог (45+2)
15.10.11
19:30 ч.
Челси – Евертън 3:1
1:0 Даниел Стъридж (31), 2:0 Джон Тери (45+2), 3:0 Рамиреш (62), 3:1 Апостолос Велиос (81)