Челси срази у дома Манчестър Юнайтед с 3:1 в дербито от 22-ия кръг на английската Висша лига. Хеттрик за „сините” от Лондон реализира камерунският национал Самуел Ето’о (17, 45, 49), а „червените дяволи” върнаха само един гол чрез резервата Хавиер Ернандес – Чичарито (78). Ето'о стана първият играч, който вкарва хеттрик на Юнайтед от началото на сезона.

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо предпочете камерунеца Самуел Ето'о пред испанеца Фернандо Торес за централен нападател. Бранислав Иванович също се завърна в титулярния състав на „сините”. В същото време в игра за Юнайтед се завърнаха Фил Джоунс и Ашли Йънг, а Дани Уелбек водеше атаката на шампионите в отсъствието на Уейн Рууни и Робин ван Перси, лекуващи контузии.

Още във 2-ата минута Ашли Йънг се опита да изненада Петър Чех, но чешкият вратар спаси. Постепенно обаче домакините взеха инициативата и поведоха в 17-ата минута, когато Самуел Ето'о преодоля Фил Джоунс и отправи диагонален изстрел от далечна дистанция, топката рикошира в крака на Карик и влезе във вратата на Де Хеа за 1:0.

В 28-ата минута Патрис Евра открадна топката от Оскар и спечели терен, но ударът на французина мина покрай вратата на Чех. Десет минути по-късно „червените дяволи” създадоха и най-чистото си положение след пробив на Аднан Янузай и пас към Дани Уелбек, който обаче отправи слаб изстрел и Чех хвана топката.

Първото полувреме завърши с нов гол за домакините, след като в 45-ата минута Кейхил даде пас към Ето’о, който от границата на малкото наказателно поле се разписа за 2:0.

След почивката в 49-ата минута Кейхил засече с глава центриране от ъглов удар, след което Де Хеа успя да избие топката, но Ето’о вкара с добавка за класическото 3:0 и оформи своя хеттрик.

Последваха спокойни минути, а в 70-ата минута Чех можеше да сбърка фатално, след като пое лошо върната към него топка, но все пак успя да я изчисти появилия се като резерва мексикански национал Хавиер Ернандес - Чичарито.

В 78-ата минута Уелбек проби отдясно, след което върна към Фил Джоунс, който отправи изстрел, а Хавиер Ернандес засече на празна врата за крайното 3:1. До края на мача гостите се опитаха да върнат поне още един гол, но така и не успяха. Във втората минута от добавеното време пък Неманя Видич от гостите получи директен червен картон и бе изгонен заради грубо нарушение срещу Еден Азар.

След успеха си Челси събра 49 точки и остава на трето място във временното класиране. Манчестър Юнайтед е на седма позиция с 37 пункта.

Челси – Манчестър Юнайтед 3:1
1:0 Самуел Ето'о (17), 2:0 Самуел Ето'о (45), 3:0 Самуел Ето'о (49), 3:1 Хавиер Ернандес (78)

Челси: Петер Чех, Сесар Аспиликуета, Гари Кейхил, Джон Тери, Бранислав Иванович, Давид Луис, Рамирес, Вилиан (86 - Матич), Оскар (68 - Джон Оби Микел), Еден Азар, Самуел Ето'о (79 - Фернандо Торес)
Мениджър: Жозе Моуриньо

Манчестър Юнайтед:
Давид де Хеа, Патрис Евра (61 - Крис Смолинг), Джонатан Евънс, Неманя Видич, Рафаел да Силва, Фил Джоунс, Майкъл Карик, Ашли Йънг (56 - Хавиер Ернандес), Аднан Янузай, Антонио Валенсия, Дани Уелбек
Мениджър: Дейвид Мойс

Манчестър, "Олд Трафорд"
Съдия: Фил Дауд
Жълти картони: Давид Луис (Челси); Антонио Валенсия, Рафаел, Ашли Йънг (Юнайтед)
Червен картон: Неманя Видич (Юнайтед)

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
18.01.14
14:45 ч.
Съндърланд – Саутхемптън 2:2
0:1 Джей Родригес (5), 0:2 Деян Ловрен (31), 1:2 Фабио Борини (32), 2:2 Адам Джонсън (71)
18.01.14
17:00 ч.
Манчестър Сити – Кардиф 4:2
1:0 Един Джеко (14), 1:1 Крейг Нуун (29), 2:1 Хесус Навас (33), 3:1 Яя Туре (77), 4:1 Серхио Агуеро (79), 4:2 Фрейзър Кемпбъл (90+3)
18.01.14
17:00 ч.
Арсенал – Фулъм 2:0
1:0 Санти Касорла (57), 2:0 Санти Касорла (62)
Уест Хям – Нюкасъл 1:3
0:1 Йоан Кабай (16), 0:2 Лоик Реми (33), 1:2 Майк Уилямсън (45+2), 1:3 Йоан Кабай (90+5)
Ливърпул – Астън Вила 2:2
0:1 Андреас Вайман (25), 0:2 Кристиан Бентеке (36), 1:2 Даниел Стъридж (45+2), 2:2 Стивън Джерард (53-дузпа)
19.01.14
15:30 ч.
Суонзи – Тотнъм 1:3
0:1 Емануел Адебайор (35), 0:2 Чико Флорес (53-автогол), 0:3 Емануел Адебайор (71), 1:2 Вилфред Бони (78)