Челси стъпи на световния клубен връх след успех над бразилския Палмейрас с 2:1 след продължения във финала на Световното клубно първенство в ОАЕ. Лукаку откри за Челси в 55-ата минута, който от малкото наказателно поле прониза вратата на бразилския тим. Палмейрас изравни в 64-ата минута от дузпа, а точен беше Вейга. Кай Хавертц в 116-ата минута реализира от дузпа, за да изведе Челси напред в резултата, което в крайна сметка реши и носителя на трофея.

Пред очите на Роман Абрамович "сините" спечелиха последния липсващ трофей във витрината си и официално запълниха колекцията от отличия.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 5-ата минута Данило получи отличен пас и стреля от обещаващата позиция, но бранител на Челси застана на пътя на топката.

Пет минути по-късно Рони стреля отлично, но топката мина встрани от левия страничен стълб на вратата на Менди. Европейците отвърнаха с опасни удари на Аспиликуета и Маунт, но и при двете възможности не се стигна до гол.

В 24-ата минута Дуду отправи много опасен удар към вратата на Менди, но топката мина над напречната греда. Влезлият като смяна Кристиян Пулишич застана зад топката при изпълнение на пряк свободен удар в 38-ата минута, но стреля много разочароващо, а топката мина над гредата.

Тиаго Силва имаше отлична възможност да открие резултата в полза на Челси, но Уевертон направи отлично спасяване в края на първата част.

Антонио Рюдигер стреля мощно от дистанция в 49-ата минута, но топката мина опасно над напречната греда, но не намери целта.

В 55-ата минута Лукаку с глава от малкото наказателно поле остави без шанс Уевертон. Три минути по-късно Дуду пробва рефлекса на Менди, който се справи без проблеми. В 64-ата минута Вейга изравни от дузпа, която беше отсъдена за игра с ръка на Тиаго Силва в наказателното поле на Челси. Ситуацията беше прегледана и със системата ВАР.

Пулишич отново беше на отлична голова позиция в 73-ата минута, но диагоналният му удар мина малко встрани от страничната греда.

До края на редовното време не беше отбелязан нов гол и се стигна до продълженията. В 116-ата минута Хавертц се разписа от дузпа, която беше отсъдена за игра с ръка на Луан Гарсия в наказателното поле, а след консултация с ВАР реферът я отсъди. Луан получи директен червен картон в добавеното време на продълженията за нарушение, след като съдията Крис Бийт разгледа ситуацията с ВАР и отстрани играча на Палмейрас.

Челси - Палмейрас 2:1 след продължения
1:0 Лукаку (55), 1:1 Вейга (64-дузпа), 2:1 Хавертц (116-дузпа)