Челси постигна драматична победа с 1:0 над Евертън на "Стамфорд Бридж" в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига. В герой за домакините се превърна Уилиан, който отбеляза решителното попадение в 89-ата минута на двубоя.

При това попадението падна в момент, в който гостите от Ливърпул останаха с човек по-малко. Заради нарушение срещу голмайстора двата тима едва не се сбиха в 85-ата минута. Гарет Бари обаче получи втори жълт картон заради изритване на топката и така остави тима си в намален състав.

За негово нещастие веднага след това Челси стигна до така ценния гол, след като няколко минути по-рано попадение на Неманя Матич бе отменено. И заслужено, защото Бранислав Иванович бе в засада, когато топката се отби в него и се спря в мрежата.

Изключително ценна победа за домакините в борбата за титлата. Още повече, че основният претендент и шампион Манчестър Сити спечели с 4:1 визитата си на Сток Сити.

"Гражданите" поведоха чрез Серхио Агуеро малко след половин час игра, но в 38-ата Питър Крауч с глава възстанови статуквото. Гостите от Манчестър продължаваха да търсят ново попадение, но до почивката такова не бе регистрирано. Преимуществото на шампиона на Англия се усети веднага след паузата, като в 55-ата Джеймс Милнър покачи на 2:1.

Въпреки аванса и по-доброто си представяне Сити трябваше и да се защитава. Но в 70-ата всичко приключи, защото Агуеро от дузпа покачи на 3:1. Видимо устремът на домакините спадна значително, което само шест по-късно позволи на гостите да оформят и крайното 4:1 чрез Самир Насри.

В класирането Челси вече има 59 точки и запази аванса си от седем точки пред Ман Сити. Евертън пък е на 12-а позиция с 27 т., докато Сток е на 10-а позиция с 33.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 25 КРЪГ
10.02.15
21:45 ч.
Арсенал - Лестър 2:1
1:0 Лоран Косчиелни (27), 2:0 Тио Уолкът (41), 2:1 Андрей Крамарич (61)
10.02.15
21:45 ч.
Хъл Сити - Астън Вила 2:0
1:0 Никица Йелавич (22), 2:0 Даме Н'Дойе (74)
10.02.15
21:45 ч.
Съндърланд - КПР 0:2
0:1 Лерой Фер (17), 0:2 Боби Замора (45+1)
10.02.15
21:45 ч.
Ливърпул - Тотнъм 3:2
1:0 Лазар Маркович (15), 1:1 Хари Кейн (26), 2:1 Стивън Джерард (53-дузпа), 2:2 Муса Дембеле (61), 3:2 Марио Балотели (83)
11.02.15
21:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Бърнли 3:1
1:0 Крис Смолинг (6), 1:1 Дани Ингс (12), 2:1 Крис Смолинг (45), 3:1 Робин ван Перси (82-д)
Сток Сити - Манчестър Сити 1:4
0:1 Серхио Агуеро (33), 1:1 Питър Крауч (38), 1:2 Джеймс Милнър (55), 1:3 Серхио Агуеро (70-д), 1:4 Самир Насри (76)