Челси победи Вердер в контрола с 4:2. Двубоят се игра на "Везерщадион" в Бремен. Това бе последна проверка за Челси, който на 15 август открива новия сезон във Висшата лига срещу Уест Хям. Равносметката от контролите на водения от Антонио Конте тим е четири победи (над Волфсебргер 3:0, Ливърпул 1:0, Милан 3:1 и Вердер 4:2) и две загуби (от Рапид Виена с 0:2 и от Реал Мадрид с 2:3)

За успеха днес срещу Вердер за Челси се разписаха Еден Азар (7), Оскар (9), Диего Коста (45) и Педро (90). За домакините от Вердер точни бяха Клаудио Писаро (32-дузпа) и Ленарт Ти (65).

Гостите поведоха с 2:0 още до 9-ата минута. След късо изпълнение на корнер в 7-ата минута Азар майсторски изстреля топката в мрежата на Феликс Вийдвалд, а 120 секунди по-късно Коща изведе Оскар за 2:0. В 32-ата минута Матич фаулира Юнузович в наказателното поле и бившият нападател на Челси Клаудио Писаро реализира от дузпа за 1:2.

В 45-ата минута Диего Коста покачи на 3:1 за Челси. В 65-ата минута Вердер пак намали до едно попадение изоставането си, като този път хубав гол реализира смяната Ленарт Ти. Точно 20 минути преди края Антонио Конте направи тройна смяна, а не след дълго беше принуден да замени и капитана Джон Тери заради контузия. Секунди преди края бившият нападател на Барселона Педро Родригес оформи крайното 4:2 за Челси.

ВЕРДЕР - ЧЕЛСИ 2:4
0:1 Азар (7), 0:2 Оскар (9), 1:2 Писаро (32-дузпа), 1:3 Коща (45), 2:3 Ти (65), 2:4 Педро (90)

ВЕРДЕР: Феликс Вийдвалд, Лука Калдирола, Никлас Мойсандер, Леон Гувара, Янек Щернберг, Самбоу Ятабаре, Клеменс Фритц, Златко Юнузович, Фин Бартелс, Макс Крузе, Клаудио Писаро

ЧЕЛСИ: Тибо Куртоа, Бранислав Иванович, Джон Тери, Гари Кейхил, Сесар Аспиликуета, Неманя Матич, Нголо Канте, Оскар, Еден Азар, Вилиан, Диего Коста