Черна гора и Унгария завършиха при 0:0 в мач от група G, в която е и България, на квалификациите за Евро 2024 в Германия.

Първото полувреме в Подгорица бе малко по-интересно от второто, като в него се случиха всички опасни положения.

В 12-ата минута Атила Салай засече центриране и от точката за дузпата нанесе удар с глава, който излезе в аут, а четвърт час след това шут на Стефан Йоветич от границата на наказателното поле профуча встрани от вратата.

Така двата тима не успяха да се възползват от равенството на България срещу Литва (1:1) и запазиха разликата от три точки пред нашите, вместо да се откъснат.

Лидер в класирането е Сърбия с 6 от два мача, следва Унгария с 4 от два мача, трети са черногорците със същия актив, но от три двубоя. България е на четвърто място с точка от три срещи, а Литва също има само точка в актива си, но от два изиграни мача.