Черна гора спечели с 2:0 срещу Беларус в приятелски двубой между двата национални тима, игран в турския курорт Анталия.

Още през първата част паднаха и двете попадения дело на Адам Марушич (27) и Никола Кръстович (45).

След почивката домакините си спечелиха дузпа, но Макс Ебонг я пропусна.

За двата тима предстоят още две контроли, като Беларус ще пътува до Малта, а Черна гора посреща Северна Македония.

Черна гора беше съперник на националния отбор на България в квалификационния цикъл за Евро 2024, докато Беларус е в една група с трикольорите в Лигата на нациите.

В друг двубой, игран по същото време, но в Ларнака, домакините от Кипър направиха равенство 1:1 с Латвия.

И в този двубой имаше пропусната дузпа, като тя бе за гостите малко преди почивката.

Преди това Кипър поведе чрез Йоанис Питас в 34-тата минута, а Владиславс Гутковскис бе този, който не успя да се разпише от 11-те метра в 45-ата минута.

Латвия все пак стигна до изравнителен гол в 85-ата минута чрез Андрейс Циганикс пет минути преди края.

През цялото второ полувреме в игра за Латвия бе защитникът на Пирин Благоевград Виталийс Ягодинскис.