Арсенал и Съндърланд изненадващо завършиха 0:0 в отложен мач от английската Висша лига. „Топчиите” остават трети във временното класиране със 72 точки, Манчестър Юнайтед е четвърти с 69. Тимът на Арсен Венгер обаче записа трети пореден двубой у дома без отбелязан гол. За Съндърланд точката имаше цената на златото, защото запази официално мястото си в английския елит. Битката за оцеляване ще се води между Хъл Сити и Нюкасъл в последния кръг за сезона. Разликата между двата отбора е две точки – „тигрите” са с 34, а „свраките” с 36.

Домакините имаха надмощие през целия мач, но така и не успяха да преодолеят отличния вратар на гостите Пантилимон. В 9-ата минута Бейерин центрира остро в наказателното поле, но Жиру не успя да засече добре с глава топката.

После Уилшър бе намерен от Санчес в близост до вратата, но ударът му беше спасен от Пантилимон. Отново Жиру в 32-ата минута пропусна от от чиста позиция.

Най-доброто положение за „черните котки” се откри пред Флетчър, който засече центриране в наказателното поле, но колумбийският страж на домакините Оспина изби.  В 57-ата минута Жиру отправи много опасен удар , но Пантилимон отрази с вещина.
В края Джоунс от гостите едва не си вкара автогол като уцели гредата.

Арсенал: Оспина, Мертезакер, Гибс, Кошчелни, Бейерин, Йозил (81 - Росицки), Касорла, Уилшър (67 - Уолкът), Рамзи, Санчес, Жиру
Съндърланд: Пантилимон, О'Шей, Джоунс, Коатес, Ван Анхолт, Джонсън (75 - Бъкли), Кетърмоул, Ларсон, Дефоу, Греъм (46 - Флетчър), Уикъм (46 - Родуел)