Съндърланд записа първата си победа за сезона във Висшата лига, след като в мач от 10 кръг се наложи с 3:0 над Нюкасъл в местното дерби. По този начин „черните котки“ затвърдиха доминацията си над „свраките“ в последните години, тъй като печелят шести пореден сблъсък с „черно-белите“.

Съндърланд спечели първата си победа в последните 12 мача за първенство и първи успех под ръководството на Сам Алардайс. За мениджъра на Нюкасъл Стив Макларън това беше мач № 200 като треньор във Висшата лига (65 победи и 82 загуби), но бъдещето му на „Сейнт Джеймсис Парк“ изглежда много несигурно.

„Черните котки“ откриха резултата в добавеното време на първата част, когато Адам Джонсън беше точен от дузпа. Отсъждането на наказателния удар беше изключително спорно, тъй като Фабрисио Колочини игра рамо в рамо със Стивън Флетчър в наказателното поле. Заради протестите си аржентинският капитан на Нюкасъл получи червен картон.

Били Джоунс удвои в 65-ата минута, когато на метър пред голлинията  отклони удар от воле на Ян М'Вила след изпълнение на корнер. Шест минути преди края Стивън Флетчър вкара и третия гол за домакините при контраатака и асистенция на Юнес Кабул.

Съндърланд за първи път през този сезон не допусна гол във вратата си и напусна последното място в класирането. „Черните котки“ се изкачиха на 18-о място с шест точки и изпревариха Нюкасъл по голова разлика.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
24.10.15
17:00 ч.
Уест Хям - Челси 2:1
1:0 Мауро Сарате (17) 1:1 Гари Кейхил (56), 2:1 Анди Керъл (79)
Астън Вила - Суонзи 1:2
1:0 Джордан Айю (62), 1:1 Гилфи Сигурдсон (68), 1:2 Андре Айю (87)
24.10.15
17:00 ч.
Сток Сити - Уотфорд 0:2
0:1 Трой Дийни (43), 0:2 Алмен Абди (69)
Арсенал - Евертън 2:1
1:0 Оливие Жиру (36), 2:0 Лоран Кошчелни (38), 2:1 Рос Баркли (44)
25.10.15
14:00 ч.
Съндърланд - Нюкасъл 3:0
1:0 Адам Джонсън (45+1-дузпа), 2:0 Били Джоунс (65), 3:0 Стивън Флетчър (84)
25.10.15
16:05 ч.
Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити Диема Спорт
Баланс: 168 мача, 69 победи за Манчестър Юнайтед, 50 равенства, 49 победи за Манчестър Сити