Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Черноморец (Одеса) продължава серията си без победа в украинското първенство. В мач от 13 кръг “моряците” направиха 0:0 като гост на Металист.

За тима от Одеса, който няма успех в първенството от 22 септември (3:1 срещу Зоря), това беше второ поредно нулево равенство. В четвъртък Черноморец приема Лудогорец в мач от Група “В” на Лига Европа.

Черноморец (Одеса) е на четвърто място в класирането с 25 точки, пет по-малко от лидера Металист. Втори е Шахтьор (Донецк) с 29, колкото има и Днепър.

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес вкара и двата гола за Металург (Донецк) при побета с 2:1 над Таврия. Бразилецът пропусна и дузпа през първото полувреме.

Мораес игра цял мач. Българинът Велизар Димитров, игралият за ЦСКА Грегъри Нелсън и бившият футболист на “Левски” Зе Соарес не бяха в групата за двубоя.

Металург (Донецк) е осми в класирането със 17 точки. Таврия има само три точки и след шест поредни загуби в първенството заема последното място.