Третият от Мондиал 2018 Белгия завърши 1:1 срещу Холандия в приятелска среща, която се игра в Брюксел. Мачът бе под №127 между националните отбори на двете страни, като първият е от 1905 година, когато „лалетата“ печелят с 4:1 след продължения. След равенството „оранжевите“ имат 55 победи при 41 за „червените дяволи“ и 31 равенства.

Домакините поведоха още в самото начало с мощен удар на Дрис Мертенс (4), но холандците изравниха чрез Арнаут Грьоневелд (27) след асистенция на Мемфис Депай. Шест минути след това гредата спаси белгийците при удар на Куинси Промес.

След почивката и двата тима направиха редица смени, а темпото на игра спадна. Миши Батшуай бе най-деен от домакините, но само неговите усилия не стигнаха за победа. Едиствено Мемфис Депай пък от гостите застраши веднъж вратата на Миньоле.