Кайзерслаутерн загуби на своя „Фриц Валтер Щадион” от Майнц 05 с 0:1 в последната съботна среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига. В групата на домакините за пореден път не бе българският национал Илиян Мицански, който лекува контузия.

Още в 8-ата минута гостите вкараха чрез Адам Шалай, но попадението правилно отменено поради засада. Малко след това пък самият Шалай напусна игра заради контузия. В 23-ата минута хубава атака на Майнц 05 завърши с гол, след като Люис Холтби се възползва от добро подаване на Андреас Иваншитц и откри резултата – 0:1. След попадението „червените дяволи” започнаха да поглеждат по-често към вратата на гостите. В 35-ата минута стражът на Майнц 05 Хайнц Мюлер се намеси решително след изстрел на Пестош. До края на полувремето така и не паднаха нови попадения.

След почивката Кайзерслаутерн се опита да установи натиск, но удари на голмайстора Сърджан Лакич преминаха покрай вратата на гостите. След това и Ян Моравек също опита късмета си, но също стреля покрай вратата. Гостите продължаваха да контраатакуват изключително опасно, но удари на Калигиури и резервата Слискович не намериха целта. В 86-та минута „червените дяволи” изпуснаха най-чистото си положение за изравнителен гол, след като Лакич с удар отблизо нацели гредата.

След успеха си Майнц 05 се изравни по точки с шампиона Байерн (Мюнхен), който заема третото място във временното класиране. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 20 КРЪГ

От 28 януари (петък)
Байер (Леверкузен) - Хановер 2:0
1:0 Артуро Видал (21), 2:0 Симон Ролфес (42)

От 29 януари (събота)
Шалке 04 - Хофенхайм 0:1
0:1 Айзък Ворса (4)

Вердер - Байерн 1:3
1:0 Пер Мертезакер (47), 1:1 Ариен Робен (65), 1:2 Пер Мертезакер (75-автогол), 1:3 Мирослав Клозе (86)

Волфсбург - Борусия (Дортмунд) 0:3
0:1 Лукас Бариос (2), 0:2 Нури Шахин (40), 0:3 Матс Хумелс (71)

Нюрнберг - Хамбургер 2:0
1:0 Тими Симонс (59-дузпа), 2:0 Алмог Коен (70)

Санкт Паули - Кьолн 3:0
1:0 Чарлз Таки (30), 2:0 Чарлз Таки (36), 3:0 Флориан Брунс (76-дузпа)

Кайзерслаутерн - Майнц 05 0:1
0:1 Холтби (23)

На 30 януари (неделя) от 16:30 часа
Щутгарт - Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 23 мача, 13 победи за Щутгарт, 2 равенства, 8 победи за Фрайбург

На 30 януари (неделя) от 18:30 часа
Айнтрахт (Франкфурт) - Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 75 мача, 30 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 22 равенства, 23 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.