Дания спечели с 3:1 при визитата си на Казахстан и зааписа трета победа в група “Е” на квалификациите за Мондиал 2018 в Русия.

Николай Йоргенсен (27) откри резултата на стадиона в Алмати, а три минути преди почивката капитанът на Казахстан Баюржан Исламхан удари Вилиам Квист с лакът и получи директен червен картон. Халфът на датчаните беше заменен на полувремето.

След почивката Кристиан Ериксен (51-дузпа) удвои аванса на гостите, но противно на очакванията, Исламбек Куат (76) намали на 1:2. Интригата се задържа за кратко, тъй като появилият се като резерва Каспер Долберг (81) реализира дебютния си гол за националния тим и оформи крайното 3:1 за гостите.

След успеха си “червеният динамит” събра 10 точки и изостава с три от лидера Полша, чийто тим по-късно днес приема Румъния. Казахстан остава на дъното само с 2 точки и нито една победа.