Дания победи у дома Португалия с 2:1 в ключовия сблъсък от Група “H” на квалификациите за Евро 2012. Така „червеният динамит” се класира за форума в Полша и Украйна догодина, а за португалците остана възможността да стигнат до там през допълнителните баражи.

Още в 4-ата минута стадионът в Копенхаген бе на крака заради гола на Зилбербауер, който обаче бе отменен заради фаул срещу вратаря на гостите Руи Патрисио. Домакините продължиха да натискат и в 13-ата минута Крон Дели стреля, топката се отклони от Роландо и гредата, след което премина голлинията за 1:0, след като вратарят Руи Патрисио не помръдна. В 63-ата минута "червеният динамит" избухна втори път, след като Ромедал намери Никлас Бендтнер, който отблизо вкара за 2:0. Едва в заключителните секунди на срещата Кристиано Роналдо от пряк свободен удар вкара почетното попадение за гостите.

В другия мач от групата без никакво значение Норвегия срази на свой терен аутсайдера Кипър с 3:1 и завърши на третата позиция в крайното класиране.

Дания - Португалия 2:1
1:0 Михаел Крон-Дели (13), 2:0 Никлас Бендтнер (63), 2:1 Кристиано Роналдо (90+2)

Норвегия - Кипър 3:1
1:0 Мортен Гамст Педерсен (25), 2:0 Джон Карю (34), 2:1 Янис Окас (42), 3:1 Том Хьогли (65)