Воденият от българския специалист Ангел Червенков тим на Севастопол записа поредна загуба в украинската Висша лига. Отборът от Крим падна у дома от Заря (Луганск) с 0:2 в среща от 26-ия кръг на първенството.

И двете попадения паднаха след почивката. Любенович откри в 66-ата минута, а Каменюка покачи в 83-ата. За гостите като титуляр започна нападателят Яник Боли. Бившата звезда на Черноморец (Бургас) получи жълт картон и остана на терена до 76-ата минута, когато беше заменен от Будковски.

Севастопол има 29 точки в актива си и остава на 10-о място във временното класиране. Заря е шести с 42 точки. Лидер е Шахтьор (Донецк) с 56 точки, следван от Днепър и Металист (Харков) съответно с по 53 и 47 точки.