Бившият наставник на Литекс Ангел Червенков и воденият от него ФК Севастопол измъкнаха равенство 2:2 при гостуването си на Днепър (Днепропетровск) в мач от 25-ия кръг на украинското първенство. Днепър е воден от испанския специалист Хуанде Рамос. Червенков и ФК Севастопол бяха близо до успеха и водеха с 2:1. Назаренко вкара за Днепър за 1:0 в 30-ата минута. Салхи (38) и Ференчак (48) обърнаха развоя на резултата до 2:1 в полза на Севастопол. В 55-ата минута Олех Шандрук направи дузпа и бе изгонен с червен картон. Назаренко вкара от бялата точка и оформи крайното 2:2.

След едната точка ФК Севастопол остана в опасната зона на изпадащите. Тимът е на предпоследното 15-о място с 21 точки, на две от спасителната зона. На 14-ата позиция, която гарантира оставане в елита, в момента е Иличивец с 23 точки. В следващия кръг Червенков и ФК Севастопол приемат прекия конкурент за оставане Иличивец./БЛИЦ